FacebookTwitterПідписатися на RSS

9-Б Костюк Христина Стефанишин Любомир
10 Шарун Христина Пілат Віталій
11 Деркач Остап Ярошик Зоряна

СТАТУТ УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ «НАЩАДКИ КОРОЛЯ ДАНИЛА»

1. Парламент ліцею створений на добровільний основі, визначає своєю метою захист прав та інтересів учнів, спрямовує свої зусилля та добрі й корисні справи, розвиток здібностей учнів ліцею і діє відповідно до вимог Декларації прав людини, Конвенції про права дитини.

2. Членам парламенту можуть бути діти і підлітки незалежно від національності, соціальної та релігійної належності.

3. Вступ в парламент ліцею відбувається на добровільних засадах і лише тих учнів, які бажають навчатися, працювати, займатися цікавими справами, приносити радість людям.

4. Вік членів парламенту 10-17 років, члени парламенту обираються кожним класом один раз на 3 роки відкритим голосуванням.

5. Член парламенту ліцею зобов’язаний дотримуватися вимог Статуту

6. Кожна із комісій може мати свою назву, правила, символіку. Спрямованість діяльності комісій має відповідати Статуту і Програмі.

7. Парламент ліцею може мати свою газету, співпрацювати з іншими засобами масової інформації та взаємодіяти з державними органами, громадськими об’єднаннями і з батьками учнів ліцею.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПАРЛАМЕНТ ЛІЦЕЮ

Парламент ліцею – орган учнівського самоврядування. Функція парламенту – законотворча, його виконавчий орган – рада представників президента. Обирається на основі рівного членства, представництво – по 1 представнику від класу. Парламент ліцею має право дорадчого голосу на педагогічній раді. У складі парламенту функціонує 6 комісій.

Президент ліцею та заступник обираються відкритим голосуванням після обговорення їх програм строком на 1 рік. Програма для обговорення надається за 2 тижні до виборів. Президент керує роботою парламенту, співпрацює з комісіями, заступником директора з виховної роботи, педагогом-організатором.

Комісії парламенту безпосередньо підпорядковані президенту ліцею і співпрацюють з адміністрацією, радою представників президента, громадськими організаціями. Звітуються 1 раз в семестр.

УЧНІВСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ «НАЩАДКИ КОРОЛЯ ДАНИЛА» МАЄ ПРАВО:

1. Контролювати створення належних умов для навчання та дозвілля учнів.
  2. Приймати рішення з найважливіших питань життя ліцею в межах своїх компетенцій.
  3. Вносити пропозиції до адміністрації, педагогічної ради ліцею з питань навчання та дозвілля ліцеїстів.
  4. Брати участь у складі річного плану ліцею.
  5. Виступати з дорадчим голосом при вирішенні питання подальшого перебування учнів у ліцеї.

6. /Files/images/-4-638.jpg

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ І ОБОВ’ЯЗКІВ УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ЛІЦЕЮ

1. Усі члени парламенту мають однакові права:

Ø вибирати та бути обраним – створювати комісії та інші об'єднання за власним бажанням;

Ø на свободу слова та інформацію;

Ø захищати свою позицію в парламенті;

Ø на освіту та працю;

Ø на повагу та критику;

Ø на відпочинок і цікаве проведення дозвілля;

Ø входити до складу інших громадських об’єднань і дитячих організацій які не суперечать Статуту парламенту ліцею.

2. Усі члени парламенту мають однакові обов’язки:

Ø якісно виконувати свої доручення;

Ø піклуватися про якісну діяльність парламенту;