Повернутися до звичайного режиму

СТАТУТ УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕТТУ «НАЩАДКИ КОРОЛЯ ДАНИЛА»

1. Парламент школи створений на добровільний основі, визначає своєю метою захист прав та інтересів учнів, спрямовує свої зусилля та добрі й корисні справи, розвиток здібностей учнів школи і діє відповідно до вимог Декларації прав людини, Конвенції про права дитини.

2. Членам парламенту можуть бути діти і підлітки незалежно від національності, соціальної та релігійної належності.

3. Вступ в парламент школи відбувається на добровільних засадах і лише тих учнів, які бажають навчатися, працювати, займатися цікавими справами, приносити радість людям.

4. Вік членів парламенту 10-17 років, члени парламнту обираються кожним класом один раз на 3 роки відкритим голосуванням.

5. Член парламенту школи зобов’язаний дотримуватися вимого Статуту

6. Кожна із комісій може мати свою назву, правила, символіку. Спрямованість діяльності комісій має відповідати Статуту і Програмі.

7. Парламент школи може мати свою газету, співпрацювати з іншими засобами масової інформації та взаємодіяти з державними органами, громадськими об’єднаннями і з батьками учнів школи.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПАРЛАМЕНТ ШКОЛИ

Парламент школи – орган учнівського самоврядування. Функція парламенту – законотворча, його виконавчий орган – рада представників президента. Обирається на основі рівного членства, представництво – по 1 представнику від класу. Парламент школои має право дорадчого голосу на педагогічній раді. У складі парламенту функціонує 6 комісій.

Президент школи та заступник обираються відкритим голосуванням після обговорення їх програм строком на 1 рік. Програма для обговорення надається за 2 тижні до виборів. Президент керує роботою парламенту, співпрацює з комісіями, заступником директора з виховної роботи, педагогом-організатором.

Комісії парламенту безпосередньо підпорядковані президенту школи і співпрацюють з адміністрацією, радою представників президента, громадськими організаціями. Звітуються 1 раз в семестр.

УЧНІВСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ «НАЩАДКИ КОРОЛЯ ДАНИЛА» МАЄ ПРАВО:

1. Контролювати створення належних умов для навчання та дозвілля учнів.
  2. Приймати рішення з найважливіших питань шкільного життя в межах своїх компетенцій.
  3. Вносити пропозиції до адміністрації, педагогічної ради школи з питань навчання та дозвілля школярів.
  4. Брати участь у складі річного плану школи.
  5. Виступати з дорадчим голосом при вирішенні питання подальшого перебування учнів у школі.

/Files/images/-4-638.jpg

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ І ОБОВ’ЯЗКІВ УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ШКОЛИ

1. Усі члени парламенту мають однакові права:

Ø вибирати та бути обраним – створювати комісії та інші обєднання за власним бажанням;

Ø на свободу слова та інформацію;

Ø захищати свою позицію в парламенті;

Ø на освіту та працю;

Ø на повагу та критику;

Ø на відпочинок і цікаве проведення дозвілля;

Ø входити до складу інших громадських об’єднань і дитячих організацій які не суперечать Статуту парламенту школи.

2. Усі члени парламенту мають однакові обов’язки:

Ø якісно виконувати свої доручення;

Ø піклуватися про якісну діяльність парламенту;