Повернутися до звичайного режиму

Правила безпечної поведінки в Інтернеті

- Мої батьки знають, з ким я спілкуюся в Інтернеті

- Я не надаю ніякої особистої інформації, не висилаю особисті фото людям, з якими познайомився/познайомилась в мережі

- Я ніколи не погоджуся зустрітися з людиною, з якою познайомився/познайомилась в мережі, без попередньої згоди батьків

- Я критично ставлюся до інформації з мережі, адже не вся інформація, що в Інтернеті є правдивою . «Інтернет – це інформація, а не наука»

- Я дотримуюся етикету спілкування і ввічливості і при спілкуванні в Інтернеті

- Я обговорюю з батьками усі ситуації, коли мені пропонують щось купити в мережі чи прийняти участь в певних акціях. Це вбереже мене від шахрайства

- Разом з батьками ми встановлюємо мої правила роботи в Інтернеті: час роботи та сайти , що мені дозволяється відвідувати.

І головне, пам’ятай, що існує багато інтересів і захоплень, в реальному, а не віртуальному світі.


«Підготовка до іспитів та ЗНО»

Ситуація іспиту та оцінки знань вимагає від учня не лише значної інтелектуальної підготовки, а також і вміння емоційно налаштуватися на іспит.

Отже, загальними рекомендаціями щодо боротьби з екзаменаційним стресом можуть бути наступні.

- Усвідомте, що хвилюватися в певних ситуаціях є нормальним для будь-якої людини. Головне – повірити в себе. Ви досить багато часу провели для вивчення цього предмету, Ви маєте здібності до нього, оскільки вибрали саме його. А це значить, що якщо Ви докладете достатньо зусиль і підготуєтесь відповідним чином до екзамену, то Ви обов’язково його здасте, без зайвого хвилювання і тривоги.

- Прагнути завжди бути успішним і тягнутися до зірок – це прекрасно. Але при цьому необхідно притримуватися балансу. Думаючи, що отримувати оцінку меншу за «відмінно» означає провал, Ви тим самим взводите на себе гори непотрібного стресу. Необхідно завжди прагнути робити все добре, але не забувати, що ніхто не може завжди залишатися ідеальним.

- Плануйте і використовуйте послідовні кроки для подолання проблем.

Якщо Ви щось не розумієте в матеріалі курсу, то засмученням і стресом Ви не позбавитесь від проблем. Необхідно вирішувати їх, заповнюючи прогалини в знаннях, зважаючи на поради викладача та шукаючи допомоги в друзів.

- Не тримайте все в собі. Шукаючи підтримки в друзів та розповідаючи їм про свої проблеми, Ви тим самим значно знижуєте свою тривогу напередодні екзамену.


Рекомендації щодо підготовки до тестування.

Під час підготовки до тестування перед вами постає завдання осягнути значний обсяг фактологічного, конкретного матеріалу, який не завжди між собою логічно пов'язаний. Для вирішення даної проблеми психологи рекомендують робити шпаргалки – конспекти, в яких на окремих аркушах пропонують представити у вигляді логічних схем, моделей зміст вивченої теми. Основні розділи навчального матеріалу повинні бути висловлені у вигляді коротких тез із встановленням логічних зв’язків між ними.

В процесі слід робити різні позначки, підкреслювати, виділяти головне, малювати стрілки. Адже таким чином увага зосереджується на основних моментах даного питання, встановленні зв’язків між окремими думками, осмисленні цілого. Після того, як учень склав логічну схему, оформив її, осмислив шпаргалка по суті стає непотрібною.

Потрібно пам’ятати, що запам’ятовуються не слова, а думки висловлені в них. Чим більше розмаїття позитивних та осмислених зв’язків з певною інформацією, тим легше вона потім відтворюється.

Залиште для підготовки до екзамену досить часу, щоб не виникла ситуація, коли потрібно прочитати весь матеріал курсу в останній момент. Цей підхід дозволить Вам значно посилити Вашу впевненість в своїх силах і знизити передекзаменаційний стрес, так як Ви будете знати, що витратили достатньо часу для підготовки і підготувалися добре.

Складіть розклад своєї підготовки до екзамену, щоб ви могли слідкувати за часом і робити моніторинг свого прогресу. Залиште достатньо часу для відпочинку, щоб уникнути перевтоми.

Як тільки Ви помітите, що втрачаєте увагу і Ваш мозок починає втомлюватись, влаштуйте короткий відпочинок. Після того, як Ви повернетесь до занять, Ви буде почувати себе відпочившими і будете готові для подальшої підготовки.

Експериментуйте з різноманітними методиками підготовки, щоб заняття стали для Вас певною розвагою, і ваша мотивація посилиться.

Не пийте надто багато кави, чаю та газованих напоїв. Кофеїн лише більше збуджує мозок і робить його менш сприйнятливим до інформації.

Харчуйтесь частіше і правильним чином, в період підготовки вашому мозку необхідна більша кількість поживних речовин.

Регулярні, але помірні фізичні навантаження посилять вашу енергію, просвітлять мислення і понизять відчуття стресу.

Спробуйте вправи йоги, дихальну техніку чи інші способи для розслаблення та подолання стресу. Вони допоможуть Вам понизити напруження, посилять концентрацію і уваги, а також покращать сон.

Якщо Ви вчите матеріал ввечері, не лягайте спати одразу ж після навчання. Ваш мозок буде продовжувати аналізувати інформацію і нескоро заспокоїться. Займіться чимось розслабляючим і заспокоюючим, переключіться на інші турботи.


Рекомендації під час самого тестування

- Уникайте паніки. Нервуватись перед екзаменом – це природно, але впадати в паніку непродуктивно, так як Ви не зможете мислити ясно.

- Найбільш швидкий і ефективний спосіб подолання відчуття стресу і паніки – це закрити очі і зробити декілька повільних глибоких вдихів. Таке дихання заспокоїть Вашу нервову систему. Одночасно можна проговорити про себе декілька разів «Я спокійна/спокійний і розслаблена/розслаблений» чи «Я знаю, що зможу це зробити, і зроблю це добре».

- Якщо Ви відчуваєте в своїй голові «пустоту» - не панікуйте! Паніка в цій ситуації лише ускладнить процес пригадування і сприйняття інформації. Замість того, спробуйте на хвилину зосередитись на повільному, глибокому диханні. Якщо Ви не можете пригадати необхідну інформацію, переходьте до наступного питання; до цього питання повернетесь пізніше.

- Після екзамену не варто даремно тратити час, обговорюючи і критикуючи себе за те, що на Вашу думку, Ви зробили не так. Зазвичай власна самооцінка буває самою критичною. Краще поздоровте себе за ті речі, які Ви зробили правильно, зробіть висновки з того, що на Вашу думку, Ви могли б зробити краще, і починайте підготовку до наступного випробування.

Крім того, багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу лише на одному-двох варіантах, а не на п’яти - семи.

Рекомендовано також залишити час для перевірки своєї роботи.

І головне – обов’язково налаштуватися на позитивний результат!


Як пройти через екзамен

10 корисних порад від психологів:

1. Шукайте допомоги: радьтеся зі своїми викладачами як найефективніше підготуватися до екзамену.

2. Влаштовуйте собі короткі перерви під час підготовки до екзамену. Адже, якщо Ваш мозок втомився, то він не зможе запам’ятати нічого більше.

3. Плануйте свій час.

4. Відведіть достатньо часу на сон; харчуйтеся розумно.

5. В період іспитів займайтеся помірними фізичними вправами – прогулюйтесь, бігайте, займайтесь спортом чи будь-якою фізичною активністю, яка приносить Вам задоволення.

6. Якщо Ви займаєтесь ввечері, не лягайте спати одразу після навчання. Ваш мозок буде продовжувати аналізувати інформацію і нескоро заспокоїться. Краще влаштуйте собі невеличкий вечірній відпочинок. Займіться чимось розслаблюючим і заспокоюючим, переключіться на інші турботи.

7. Налаштуйтесь на перемогу і будьте готові зробити максимально все, що від Вас залежить.

8. Будьте уважні до свого стану – якщо відчуваєте тривогу, то поговоріть про це з кимось.

9. Систематична підготовка є важливою. Експериментуйте з різноманітними методиками підготовки, щоб заняття стали для Вас певною розвагою, і ваша мотивація посилиться.

10. Залишайтеся позитивно налаштованими на сприятливий результат.


Кiлькiсть переглядiв: 138

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.